Klor Tablet 5.0 mg.

Klor Tablet 5.0 mg.

Klor tablet olarak da bilinen dezenfeksiyon tabletlerin grubu ürünümüzden Klor Tablet 5.0 mg. 100 adetlik kutular ile birlikte kullanıma sunulmuştur.

Klortab Dezenfeksiyon Klor Tablet

Klortab® NaDCC (5GRAM X 100 TABLET) Efervesan Dezenfektan Tabletler 5 gram nominal ağırlığa sahip olup, 2.5 gram aktif madde (NaDCC) ve 1.5 gram elde edilebilir klor ihtiva etmektedir.

Ticari takdim şekli :

  • 100 tablet / kutu
  • NaDCC içeren Klortab NaDCC Dezenfektan Tabletlerini ölçmeye, dökmeye ve karıştırmaya gerek yoktur. Sadece dezenfekte edilecek bölgenin cinsine göre gerektiği kadar Klortab NaDCC Dezenfektan Tableti suya atılır. Su içinde efervesan olarak çözünen Klortab NaDCC Tablet, gerçek aktif klor solüsyonunun oluşturur. Tabletler sızdırmaz, etrafa sıçramaz ve dağılmazlar.
  • NaDCC, ürünlerimizin aktif maddesidir
  • Efervesan tablet formunda üretilmiş geniş spektrumlu bir biosittir.
  • NaDCC su içinde hipokloröz asit (HOCl) ve monosodyumsayanurat (doğada çözünebilir bir non-toksik bileşik) serbest kalması için çözünmektedir.
  • HOCl, bütün klor ürünlerinde mikroorganizmaları öldürmekle yükümlü bir biyosidal amildir. HOCL, alkali koşullarda hidrojen iyonlarına ve hipoklorit iyonlarına ayrışır. Ayrışmamış HOCl ayrışmış bileşiklerden 100 kere daha güçlüdür. 

NaDCC nasıl çalışır – Çamaşır Sularından farkı nedir?

Hem NaDCC hem de çamaşır suyu su içerisinde çözündüğünde yüksek etkili bir dezenfeksiyon amili olan hipokloröz üretirler.
İki kimyasal arasındaki HOCl’den meydana gelen fark NaDCC organik bir molekül iken, çamaşır sularında daha yaygın bir şekilde kostik olarak bilinen Sodyum Hidroksit (NaOH) elde edilir.
NaDCC su ile karıştırıldığında 6 – 7 seviyesinde nötr pH’a sahip orta derecedebir kullanım solüsyonu formunda organik klor vericidir. Çamaşır suları ve diğer hipokloritler ise yüksek derecede alkali solüsyonlar olup, su içerisinde çözündüğünde pH seviyesi 11 – 12 civarındadır.
Kostik yüksek derecede koroziftir ve hem direkt temas halinde (özellikle gözler ve mukoz zarlar) ve hem de çamaşır suyunun kuru tozunun solunması ciddi sağlık risklerine sebep olmaktadır. Çamaşır suları ile sağlık çalışanlarında görülen mesleki astım arasındaki ilişkiyi gösteren birçok ciddi araştırmalar mevcuttur.
NaDCC kostik değildir ve hem EPA (Environmental Protection Agency) ve WHO (World Health Organization) yaşam süresince içme suyunda dezenfektan olarak kullanılmasının gözlemlenebilir bir sağlık sorununa yol açmadığını onaylamıştır.

Çamaşır suyundan farkı :

Bu nedenle, çamaşır suyu bir dezenfeksiyon çözeltisi yapmak, kaçınılmaz olarak daha fazla kostiğe maruz kalmak anlamına gelmektedir.
NaDCC kostik içermez ve kullanıma hazır çözelti direkt olarak göze
uygulandığında orta derecede göz tahrişine sebep olabilir. Böylece ürünün HMIS (The Hazardous Materials Identification System) oranı, çamaşır sularında 3/0/0 iken 1/0/0’dır.

Üretici bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz : http://www.klortab.com.tr/tr/product/klortab-nadcc-5gram-x-100-tablet/77

Diğer Klor tablet KlorTab ürünlerimiz için lütfen bu linki kullanınız:

https://www.medibim.com.tr/TR/dezenfeksiyon/

Medibim – 0212.4382046/47

 

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!