Dikişsiz Sütur

Dikişsiz Sütur

Dikişsiz yara kapama seti olarak da bilinen Dikişsizsütur, saha uygulamalarında sıkça ve faydalanılarak kullanılan dikişsiz pratik yara kapama ve iyileştirme setidir.

Dikiş operasyonu ve cerrahi müdahale ortamı mümkün olmayan ve ani gelişen yaralanmalarda, açık yaranın birleştirilmek suretiyle kapanmasını ve bu sayede dikişsiz yaranın kapanmasını sağlayan medikal tıbbi müdahale ürünüdür.

Dikişsiz sütur yara kapama seti olarak da bilinen wond dressing setler endüstriyel yaralanmalarda ve askeri uygulamalarda sıkça kullanılır.

Fonksiyonlar

Mevcut dikiş kapatma, zımbalama kapatma, tutkal kapatma, şerit kapatma ve fermuar kapatma ile karşılaştırıldığında, medikal cilt germe ve güvenli yara kapatma cihazı dikişsiz dikiş, çift yönlü germe, ters çevrilebilir ayar, rahatlama gerilimi ve yaradaki estetik özelliklere sahiptir. Ayrıca, yara şekilleri ve boyutları ile sınırlı olmamakla birlikte, yara enfeksiyonu riskini azaltma, vücuda girmeden ve lokal anestezi olmadan müdahale, yara izlerini azaltma, dikişsiz, basit ve zaman kazandıran tedavi gibi avantajlara sahiptir. 

Kullanım talimatları:

1. Kapamadan önce hazırlık

(1) Deri altı tabakanın dikilmesi halinde, öncelikle yara gerginliğini azaltmak ve yaranın iyileşmesini sağlamak için deri altı sütürü katmanlar halinde uygulamak için standart yöntem kullanılır.

(2) yara yüzeyini temiz, kuru ve yağsız cilt yüzeyini yapmak ve kapama sisteminin yapışkan tarafının cilde sıkıca yapışmasını sağlamak için yara yüzeyini temizlemek için standart bir yöntem benimseyin.

2. Yara Kapatma

(1) Cilt kenarlarını temizleyin ve bunları temizlemeye çalışın. Kapama sistemlerinin sayısını yaranın boyutuna göre belirleyin.

(2) Sterilize edilmiş paketi açın ve kapatma sistemini serbest bırakma kağıdının taban plakasından çıkarın.

(3) Kapama sisteminin iki yapışkan kenarını yaranın her iki tarafına yapıştırın, bandı ve cildi birbirine sıkıca tutturmak için yapışkan banta hafifçe dokunun ve yarayı kapatmak için her iki kilitleme çubuğunu çekin.

(4) Yukarıda belirtilen yönteme göre, kapatma sistemlerini birer birer yapıştırın ve yarayı tamamen kapalı duruma getirin.

(5) Yara kenarları çakışırsa veya kapanması çok sıkıysa yarayı toparlayın, kapanışı en iyi şekilde ayarlamak için kilitleme düğmesindeki düğmeyi kaldırmak için işaret parmağını kullanın. 

(6) Fazlalık kilitleme çubuklarını kesin.

3. Kapanış Sonrası

(1) Kapattıktan sonra yarayı temizleyin. 

(2) Yara yüzeyindeki sargıyı dış dünyadaki kirlenmeye karşı örtün.

4. Operasyon Sonrası Gözlem ve Kaldırma

(1) Ameliyattan sonra yara koşullarına dikkat edin, doğrudan temizleyin, boşaltın ve ilacı yaraya uygulayın ve yarayı temiz tutmak için gazlı bezi değiştirin. 

(2) 7 ila 14 gün sonra doktor, kapatma sistemlerini yaranın iyileşme durumuna göre kaldırabilir.

Kontrendikasyon: Bu tür ürünlere alerjisi olan hastaya uygulamayın ve yara iltihaplanma ya da diğer enfeksiyon riski olan hastaya uygulamayın. 

Daha fazla bilgi ve ürün çeşitleri için lütfen aşağıdaki iletişim formunda bizimle iletişime geçiniz.

Üretici ürün bilgi linki için -> tıklayınız…

Dahili link -> tıklayınız…

 

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!