Biyomedikal Kalibratör Test CihazlarıBiyomedikal Performans Analizörleri

Infüzyon Pompası Test Cihazı ve Analizörü

Infüzyon Pompası Test Cihazı ve Analizörü

Infüzyon Pompası Test Cihazı ve Analizörü, infüzyon pompaları, perfüzörler, enjektomatlar, PCA hasta kontrollü infüzyon pompalarının kalibrasyonları ve performans testleri için kullanılır. İnfüzyon pompaları, hastalara damar yoluyla verilen sıvı ve ilaçların zaman-hacim-akış kontrollü bir şekilde transferini sağlayan tıbbi cihazlardır.

İnfüzyon pompası sıvı, solüsyon, besin ve ilaçların belirli zamanda ve belirli miktarda hastaya intravenöz olarak gönderilmesi için kullanılan tıbbi cihazlardır. Genellikle infüzyon pompaları bir software arayüzü yardımıyla infüse edilecek maddenin iletim hızını ve süresini cihaz üzerinden programlayan eğitimli bir kullanıcı tarafından çalıştırılır. İnfüzyon pompaları kullanıcıyla sıvıları hassas olarak programlanmış hızlarda, çok küçük hacimlerde, sıvıları manuel veya otomatik olarak uygulanması gibi avantajları sunar. İnsülin veya diğer hormonlar, antibiyotikler, kemoterapi ilaçları, ağrı kesiciler gibi ilaç veya sıvıları verebilirler. Hasta sağlığı için doz aşımının riskli olduğu ilaçların güvenli bir şekilde verilmesini sağlar. 

Bu 3 parametrenin kontrolü, hastaya verilen sıvının miktarını ve zamanını ayarlamak ve kontrol etmek açısından elzemdir.

Bu sebeple bir infüzyon pompası, enjektomat veya PCA pompalarının rutin kontrolleri belli periyotlarla mutlaka yapılmalıdır.

Infüzyon pompası test cihazı ve analizörü bu performans testlerini ve cihazların kalibrasyonunu yapmak üzere tasarlanmış referans cihazlardır. 

Medibim, diğer bir çok biyomedikal test cihazı tedariğinde olduğu gibi infüzyon pompası test cihazını da bu kapsamda tedarik etmektedir.

Tıbbi cihaz servis sağlayıcılarının, hastane biyomedikal departmanlarının ve biyomedikal metroloji hizmet sağlayıcı firmaların vazgeçilmez test cihazıdır.

Infüzyon Pompası Test Cihazı modellerimiz aşağıda verilmiştir.

Datrend Infutest SOLO Datrend vPad-IV
1 kanal

6 kanal desteği
1 kanal master
Modüler
6 kanala kadar artırılabilir.

İnfüzyon pompası, enjektomat kalibrasyonları ve performans testleri için kullanılan bu referans kalibratör cihazlar için daha fazla bilgi taleplerinizi aşağıdaki Bilgi talep formu ile bize iletebilirsiniz.

Üretici linki için -> tıklayınız.

MEDİBİM BİYOMEDİKAL
0212.4382046 – info@medibim.com.tr

BİLGİ TALEP FORMU

Bir yanıt yazın

error: Content is protected !!