Literatür

Ücretsiz Kodlama Eğitim Platformları

Ücretsiz Kodlama Eğitim Platformları

[rml_read_more]

Aşağıda kodlamayı öğrenmek için iyi birer kaynak olduğunu düşündüğümüz 10 Ücretsiz Kodlama Eğitim Platformları ile ilgili linkleri bulabilirsiniz.

Yazılım geliştirme, artık neredeyse tamamen elektronik sistemler haline gelen medikal cihaz teknolojilerinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Bu nedenle biyomedikal alanında eğitim gören öğrenci, mezun ve çalışan arkadaşların bu konuda kendilerini geliştirmelerini şiddetle öneriyoruz.

Umarım bu Ücretsiz Kodlama Eğitim Platformları, sizlerin kodlama konusunda gelişmenize bir başlangıç olur.

Ücretsiz Kodlama Eğitim Platformları için en iyi 10 site derlemesi: 

1.
tr.khanacademy.org

Herkese, her yerde, dünya standartlarında, ücretsiz eğitimler sunan Khan Academy, Türkçe dil seçeneği de sunuyor ve mobil uygulaması ile her an her yerde eğitim almanıza olanak tanıyor.

2.
www.udacity.com

Udacity şu anda 14 bölümde eğitim veren ücretsiz bir servis. “Dünyaca ünlü üniversite öğretim görevlileri ile zorlu problemleri çözerek öğrenirsiniz.”
Sınıflar, yalnızca kodlamayı öğretmekle kalmayıp aynı zamanda size sağlam bir deneyim kazandırmayı amaçlayan konuları kapsar.

3
https://developer.mozilla.org/en-US/learn

Mozilla, iyi bir web sitesinin çalışmasını sağlayan şeyler hakkında bilgilere yer verdiği ve ağda yayınlanan başka içerikleri de yayınlayan ücretsiz bir öğrenme merkezi…

4
www.html5rocks.com

Sitede, blog yazıları ve eğitim içerikleri de dahil olmak üzere HTML5 hakkında çok sayıda ücretsiz bilgiye yer veriliyor.


5
www.codecademy.com

Codecademy, arkadaşlarınızla öğrenmek istiyorsanız, öğrenme sürecine gamification ekleyen popüler ve ücretsiz bir sitedir.

6
www.codeschool.com

Kod Okulu, çeşitli eğitimler sunuyor. Bu eğitimlerden bazıları ücretsiz, bazıları ise aylık abonelik şeklinde alınabiliyor. Ücretsiz eğitimleri değerlendirebilirsiniz.

7
www.programmr.com

Programrr, öğrenme kodu için farklı bir çizgi çekiyor: kendine özgü kodlama teknolojisiile bunun eğitimini veriyor ve bu konda gelişiminize katkı sağlıyor. Yaratıcısı Rajesh Moorjani ile


8
www.udemy.com

Udemy, çeşitli konularda dersler (bazıları ücretli) sunmaktadır ve Mark Zuckerberg ve Marissa Mayer dahil olmak üzere popüler eğitmenlere sahiptir


9
ocw.mit.edu

MIT’in Açık Ders Yazılımı, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri gibi çeşitli konularda 2.100 ders sunmaktadır. Ücretsiz kaynaklar arasında, çevrimiçi ders kitapları, sınavlar, multimedya içeriği, ödevler ve projeler ve örnekler bulunur – hepsi de son on yılda yayınlanan gerçek MIT derslerindendir.


10
www.coursera.com

Coursera, 1 milyondan fazla öğrencinin bulunduğu ve yüzlerce ücretsiz dersin yer aldığı bir platform.


Medibim olarak temsilciliğini yaptığımız ve Android platformda geliştirilmiş, tıbbi cihaz test, deney ve kalibrasyonlarda kullanılan yazılımlara bu linkten ulaşabilirsiniz. 

Medibim Biyomedikal


Kaynak : https://www.natro.com/blog/ucretsiz-kodlama-ogrenmenin-10-alternatif-yolu/

Bir yanıt yazın

error: Content is protected !!