Biyomedikal Performans AnalizörleriÇevre Hava Kalite

Magee AE-43 Atelometre

Magee AE-43 Atelometre

Magee AE-43 Atelometre , taşınabilir Black Carbon – Yanmamış Karbon Monitörü ve Analizörüdür.

Magee Scientific Aethalometer® model AE43, yepyeni ‘taşınabilir’ Siyah Karbon (BC) monitörü ve analizörüdür. Dikey profil oluşturma, emisyon testi, sağlık etkileri araştırması, mobil haritalama ve uzak konumlarda saha ölçümleri, AE43’ün özellikleriyle kolaylaştırılmıştır.

GENEL ÖZELLİKLER

  • Hafif tasarım ve kolay taşınabilirlik ( Aethalometer® montajı imkanı)
  • “OFF-GRID” izleme uygulamaları için OPSİYONEL HARİCİ GÜÇ KAYNAĞI
  • Gelişmiş grafik kullanıcı arayüzü için GERÇEK ZAMANLI VERİ Grafik İşlemleri
  • DUALSPOT TM – PATENTLİ TEKNOLOJİ 
  • GERÇEK ZAMANLI KAYNAK DAĞILIMI
  • SAĞLAM ve  GÜVENİLİR

Ölçüm prensibi

Magee Scientific Aethalometer®  : Magee AE-43 Atelometre ölçüm prensibi, sürekli olarak bir filtre üzerinde toplanırken aerosol numunesi tarafından ışığın emilmesine dayanır. Filtre bandı, önceden belirlenmiş bir yükleme sınırına ulaşıldığında otomatik olarak ilerler ve aletin dikkatsiz çalışmasına izin verir . Aerosol konsantrasyon seviyelerine bağlı olarak, her bir filtre bandı rulosu bir ila birkaç aylık çalışma sürecinden geçecektir .

Örnek toplama ve analiz, aynı anda farklı akış hızlarında iki filtre noktasında gerçekleştirilir. Verilerin patentli DUALSPOT TM matematiksel analizi , “Filtre Yükleme Etkisini” ortadan kaldırır ve gerçek zamanlı olarak sürekli kompanze edilmiş veriler sağlar .

Analiz, UV’den (370 nm) IR’ye (950 nm) yedi optik dalga boyunda gerçekleştirilir. Dizel egzoz emisyonları tarafından optik absorpsiyonun spektral davranışı, biyokütle yanmasından kaynaklanan dumandan farklıdır. 7 dalgaboyu verilerinden spektral modellerin analizi, ‘trafik’ ve ‘biyokütle’ emisyonlarının gerçek zamanlı olarak ayrılmasına izin verir Bu , aerosol kaynaklarının türleşmesine ve kökenlerinin belirlenmesine izin verir .

Taşınabilirlik için harici 12 V güç kaynağı (isteğe bağlı olarak mevcuttur) ile hafif tasarım , 15 saate kadar çalışma sunar . Ek olarak, tarla nakliyesi için hafif, su geçirmez , ezilmez ve toz geçirmez bir taşıma çantası sunuyoruz . İsteğe bağlı harici pil paketi, Mobil ve Sabit izleme, Dikey profilleme, Araç ve Motor emisyonları, Kirlilik haritalama ve tanımlama, Halk Sağlığı Etkisi çalışmaları gibi “şebekeden bağımsız” izleme uygulamalarına olanak tanır.

 

Üretici linki için -> tıklayınız.

Diğer çevre kalite ölçüm ve analizör cihazlarımız için ->  tıklayınız.

İlave bilgiler için lütfen iletişim kanallarımızdan bizimle irtibata geçiniz ya da aşağıda verilen Bilgi talep formunu doldurarak bize iletiniz.

MEDİBİM BİYOMEDİKAL
0212.4382046 – info@medibim.com.tr

Bir yanıt yazın

error: Content is protected !!