Biyomedikal MetrolojiLiteratürMedibim HaberlerTest Deney Kalibrasyon

TİTCK Akreditasyonu

Medibim TİTCK Akreditasyonu almaya hak kazandı, gururla siz değerli paydaşlarımızla ve müşterilerimizle paylaşıyoruz.

Ülkemizde tıbbi cihazların test, kontrol ve kalibrasyonu konusunda gelişmeler sürüyor.

Tıbbi Cihazların Test Kontrol ve Kalibrasyonları konusundaki yönetmelik güncellendi ve Resmi Gazetede 10.Aralık.2021 tarihinde yayınlandı.
Bu -> linkten yeni yönetmeliğe ulaşabilirsiniz.

Ayrıca iyonlaştırıcı radyasyon üreten ve yayan X-Işınlı tıbbi cihazların kalite uygunluk ve kalite kontrol testleri ve validasyonları da ayrı bir yönetmelik olarak yayınlandı.

İlgili DİAGNOSTİK RADYOLOJİ, NÜKLEER TIP VE RADYOTERAPİ GRUBU TIBBİ CİHAZLARIN KALİTE UYGUNLUK VE KALİTE KONTROL TESTLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK dökümanına da bu -> linkten ulaşabilirsiniz.

Uzun zamandır sektörel düzenlemeler, kılavuz ve yönetmeliklerle belli bir seviyeye getirilen bu süreç, tıbbi cihazların test kontrol ve kalibrasyon hizmeti veren kurumları ilgilendiren bir yeni süreci de beraberinde getirdi.

Sağlık Bakanlığı Türkiye ilaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), tamamiyle sorumluluk alanı olan tıbbi cihazlar ile ilgili bu süreçlerde de kendi iradesini ortaya koydu. Kurum bu süreçleri denetleyeceğini, bu kapsamda da akreditasyon vereceği duyurusunu da 2019 yılında yapmıştı. 

Titck akreditasyonu, tıbbi cihazların test kontrol ve kalibrasyon hizmet sağlayıcıları için, önümüzdeki dönemde hizmet alıcılar tarafından önemli bir belirleyici unsur olarak öne çıkacaktır.

Medibim , 2005 yılından beri, sadece tıbbi cihazların test, kontrol ve kalibrayonları konusuna odaklanmış bir kurum olarak, bu süreci takip ederek TİTCK akreditasyonunu da aldı.

Medibim, ISO-17025 standardı gereğince hem TÜRKAK ve hem de TİTCK akreditasyonlarını almış ve bu konuda en geniş kapsamı sağlayan test laboratuvarı olarak hizmet kalitesini pekiştirmiştir.

Medibim TİTCK Akreditasyonu kapsam dosyamıza bu -> linkten 1-TITCK Akreditasyon Sertifika ve Kapsam ulaşabilirsiniz.

TİTCK Akreditasyon kurum logosu
TİTCK Akreditasyon kurum logosu

 

Türkak akreditasyon kapsamımız için -> tıklayınız.

Sektörümüze, sağlık hizmeti veren kurumların hizmet kalitesini artırmak ve tıbbi cihaz riskleri elimine etmek için hizmetlerimizi en iyi seviyede tutmaya ve bir güven unsuru olarak yerine getirmeye her gün dahi iyi hizmet anlayışı ile devam ediyoruz.

Medibim Biyomedikal
0212.4382046 – info@medibim.com.tr


BİLGİ ve HİZMET TALEP FORMU

Bir yanıt yazın

error: Content is protected !!