CPAP BPAP Kalibrasyon

CPAP BPAP Kalibrasyon

Apne hastalığı bulunan kişiler OTOCPAP ve CPAP cihazları kullanılır. Bu cihazlar uyku sırasında solunum yolunu açık tutarak hastanın rahat uyumasını sağlar. Uyku apnesi veya KOAH gibi akciğer hastalıklarının tedavisinde BPAP veya BPAP ST cihazları tedavide ilk akla gelen cihazlardır. Uygulama şekli farklı olsa da bu cihazların hepsi benzer bir sistemle çalışır. Cihazlar sürekli olarak pozitif yönlü hava yolu basıncı sağlar. Bu pozitif basınç solunum yolunun sürekli açık olmasını sağlar ve küçük dili baskılayarak solunuma engel olma durumunu ortadan kaldırır.  BPAP CPAP kalibrasyon testleri, hastanın doğru soluk alıp vermesini teyit açısından önemlidir.

CPAP ve BPAP farkı

CPAP ve OTOCPAP cihazları tek seviyeli basınç üretir, hasta nefes alırken ve verirken aynı basıncı uygular. BPAP ve BPAP ST cihazları ise iki seviyeli basınç üretir. Bu sayede hasta nefes alırken yüksek, nefes verirken daha düşük bir basınç uygular. Temel farkları bu olsa da BPAP ve BPAP ST cihazlarında daha fazla solunum parametresi ayarlanabilir. Bu cihazların parametreleri doktor tarafından belirlenir ve maske vasıtasıyla hastaya uygulanır. Cihazlar dış ortamdaki havayı içindeki motoru sayesinde emer ve ayarlanan seviyede basınçlı havayı hastaya gönderir. (kaynak : Sesan Web Sitesi)

Her hasta CPAP ve BPAP cihazlarını kendilerine göre ayarlanmış bir şekilde kullanmalıdır. 

Medibim, CPAP ve BPAP cihazlarının kalibrasyonu konusunda TÜRKAK Akreditasyon Kurumuna akredite bir kurumdur.

Cpap ve Bpap cihazlarının, zaman içinde performansında farklılıklar ve problemler çıkabilir, bu sebeple yılda en az 2 defa kalibrasyonu gerekir.

Değerli Müşterilerimiz;  CPAP veya BPAP cihazlarınızın kalibrasyonu için -> bu linkten talep formunu doldurarak veya 0212.4382046 nolu telefon ile bize ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.
Medibim Biyomedikal

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!