Acil Müdahale Çantası Extreme’s

Acil Müdahale Çantası Extreme’s

Acil Müdahale Çantası Elitebags Extreme’s

Acil Müdahale Çantası Extreme’s  EliteBags EB02-016

Temel yaşam desteği (BLS) acil  müdahale çantasıdır. Petek iç yapısı, kullanıcının tüm içeriği kolayca düzenlemesini sağlar.

Farklı renklerde birkaç ayrılabilir bölmeye sahiptir.

Özellikler

 • Her ikisi de yetişkin ve pediatrik malzemeler için farklı şekilde işaretlenmiş 2 harici cep.
 • Yüksek görünürlük yansıtıcı bantları gece / gündüz ve yansıtıcı paracord çekiciler.
 • Güçlendirilmiş alt I Taban reforzada.
 • Oksijen tüpünü çıkarmak için kullanılan yıkayıcı (tek kullanımlık oksijen şişesi için yer).

Teknik veri

Ağırlık 2,74 kg
boyutlar 28 × 47 × 22 cm
Malzeme 1000D POLYAMİD
Renk KIRMIZI
Tavsiye edilen
max. içerik
(Kg)
12.00
Kapasite (Litre) 23.23
Acil Müdahale Çantası

Teknik Şartname

 1. Çanta, acil durumlarda yaralılara veya hastalara gerekli ilk yardım ve acil müdahaleyi
 2. yapabilmek amacıyla dizayn edilmiş olmalıdır.
 3. Çanta 47 x 24 x 28 cm ölçülerinde, kimyasal malzemelere karşı mukavim ve uzun ömürlü yikanabilir, 1000x1000D Polyamid malzemeden imal, tek kapaktan oluşmalıdır.
 4. Cantanin ici bos iken agirligi 2.74kg olmalidir.
 5. Canta kirmizi renkte olmalidir.
 6. Çanta, elde, askı kayışları ile omuzda ve sırt bölgesinde taşınabilmelidir. Cantanin elde tutulmasını kolaylaştırmak amaciyla iki askıyı birbirine bağlayan cirt bant bulunmalidir.
 7. Cantanin sirtta tasinmasini saglamak amaciyla iki adet ek askisi bulunmalidir. Bu askilar kullanilmadigi zaman cantanin ust kisminda fermuarli bir bolmede gizlenebilmelidir.
 8. Askilar omuz bolgesine zarar vermemesi icin ozel ped sungerden uretilmelidir.
 9. Cantanin sirtta kullanimi icin olan askilarin her birinde ikiser adet metal kanca olmalidir. Bu kancalar cantanin ust kisminda bulunan metal delikli kisimlara takilip kullanima uygun olmalidir.
  1. Canta sirtta kullanildigi zaman destek ve rahat kullanim amaciyla bir canta kemeri araciligiyla bel bolgesinde sabitlenebilmelidir. Bu kemer cantanin elde kullanimi esnasinda kolaylik saglamasi amaciyla cantanin ust kisminda bulunun fermuarli gizli bolmede saklanabilmelidir.
  2. Canta 5 adet dis bolmeye ve bunlari bir arada tutan 1 adet ana bolmeye sahip olmalidir.
 10. Cantanin ust kisminda bulunan bolmede acil ve ilk yardim ekiplerine kolaylik saglayacak A5 boyutunda, sert maddeden yapilmis, sekreter notlugu bulunmali, bu notluk cantanin kumasi ve rengiyle ayni olmalidir.
 11. Cantanin kisa kenarlarinda birer adet fermuarli yaklasik olculeri 17×17 cm olan bolmeler bulunmalidir. Bu bolmelerin bir adedinin dis kisminda seffaf kartvizitlik bulunmalidir. Bu bolmelerin her ikisi de gece görüşünde kolaylık sağlamak icin çantanın dış yüzeyinde fosforlu şeritler icermelidir.
 12. Diger özellikler

 13. Cantanin uzun kenarlarinda iki adet fermuarli bolmeler bulunmalidir. Bolmelerin bir adedinin dis kisminda cirt bant ile sabitlenebilen kumas, isimlik bulunmalidir. Bu bolmelerin fermuarli kapaginin ic kisminda toplam 20 (yirmi)ser adet genis hacimli ampul tutucu veya tibbi malzeme tutucu lastikli bant bulundurmalidir. Ayni bolmelerin \ic kismina sabitlenmis 3 adet cep bulunmalidir. Bu ceplerin icini gosteren seffaf kisimlari bulunmalidir. Ceplerin dis kisimlarinda 5 (bes)er adet lastikli ampul tutucu bulunmalidir. Bu bolmeler dis kisimlarinda gece görüşünde kolaylık sağlamak icin çantanın dış yüzeyinde fosforlu şeritler icermelidir.
  1. Cantanin ust kapaginin ic kisminda uzun seritler halinde 4 adet cirt bant ve 2 adet lastik bant bulunmalidir. Lastikler cantanin kapagina cirt bantlar araciligiyla sabitlenen ek cantalari tutmak amaciyla tasarlanmis olmalidir.
  2. Çantanın içerisinde ust kapaga cirt banlar ile sabitlenebilen farkli renklerde (kirmizi, sari, yesil ve mavi) toplam 4 adet olculeri yaklasik 17×10 cm olan fermuarli kucuk çantalar bulunmalıdır. Bu çantaların ön yüzü içeriği gösterecek şekilde şeffaf malzeme ile tasarlanmış olmalıdır.
  3. Çanta içerisinde, çantanın çarpma ve düşme hallerinde içindeki malzemelerin kırılmasını ve zarar görmesini önlemek amacıyla, ayrı bir çanta içerisine dizayn edilmiş 27 (yirmi yedi) adet ampul tutucu bulunmalıdır. Ampul tutucu cantanin ic kismi ozel izalator ile kapli ve soguk tutma ozelligine sahip meddeden uretilmis olmalidir.
 14. Ampul tutucu çanta

 15. Ampul tutucu cantanin orta kisminda cift tarafli toplam 6 (alti) adet tibbi malzeme tutucu bulunmalidir.
 16. Ampul tutucu canta siyah renkli olmalidir.
 17. Cantanin ana bolmesinin 4 yan kenari serit halinde enine cirt bantlar icermeli ve bu cirt banlar 3 sira boyunca surekliligini devam ettirmelidir. Bu 3 sira cirt bandin arasinda yine sira boyunca devam eden lastikli
 18. Tibbi malzeme tutucu kisimlar bulunmalidir. Bu lastikli tutucular toplam 22 adet olmali ve her bir tutucu yaklasik 10 cm olmalidir.
 19. Ana canta tabaninda bolme bulunmamali, kullanicinin tasarlamasi ve kullanimina uygun sekilde dizayn edilmesi icin canta kenarlarindaki cirt bantlara gore ayarlanmis sekilde, cirt banlara sahip 3 adet 17×10 cm boyutunda, 3 adet 20×17 cm boyutunda ozel pedli malzemeden yapilmis ayraclara sahip olmalidir.
 20. Cantanin tabaninin dis kisminda 3 adet sira halinde sert plastik malzemeden yapilmis tabanlik bulunmalidir.
 21. Bu tasarim sayesinde canta yere koyuldugunda, canta tabani yer ile temas etmeyecek ve zarar gormeyecek sekilde tasarlanmalidir.
 22. Acil Oksijen Müdahale Çantası fermuarlari tutmayi kolaylastiracak boyutta ve metal olmalidir. Fermuarlarin uc kisimlarinda gece görüşünde kolaylık sağlamak amaciyla fosforlu şeritler icermelidir.

 

Bir cevap yazın