Çevre Hava Kalite

Atelometre Black Carbon Analizörü

Atelometre Black Carbon Analizörü 

Atelometre Black Carbon Analizörü cihazı Magee AE-33 Aethalometer®  örneklenmiş hava içindeki Black Carbon  – Yanmamış karbon miktarını ölçen bir analizördür.

Aethalometer aerosol Black Carbon Analizörü gerçek zamanlı ölçümü için dünyada en çok kullanılan araçtır. Model AE33  deneyim ve gelişme neredeyse 40 yıllık sonucudur. Patentli DualSpot ™ teknolojimizi ve çok dalga boylu optik analizimizi kullanarak, zaman skalasındaki aerosol özellikleriyle 1 saniye kadar kısa sürede doğru veriler sağlar.

Model AE33 Atelometre Aethalometer Black Carbon Analizörü ‘Yeni Nesil’ Aethalometer, gelişmiş ölçüm performansı sunar. Mage AE-33 kullanıcı özellikleri, ağ iletişimi ve iletişim sunan arabirimler içerir. Mage AE-33 ‘Nötr Yoğunluk Optik Kiti’ temel standartlara göre izlenebilen analitik performansı  doğrular. Yerleşik test programları, performans ve istikrarın rutin kontrollerini sunar. Bu özellikleri itibariyle cihaz rutin izleme ve araştırma kullanımı için gerekli olan kalite güvencesini sağlar.

Sonuç olarak, AE-33 bir filtre noktasında aerosol birikintisinin optik emilimindeki artış oranının ölçülmesini sağlar.
Örneklenmiş havanın hacmi başına [BC kütle] birimleri olarak ifade edilen
 [BC mass] / [volume of sampled air] –  µg/m3 olarak ölçüm değeri verir.

BC verilerinin doğruluğu, örneklenen hava hacminin doğru kalibrasyonuna ve optik dedektörlerin bilinen yanıtına bağlıdır. Hava akış sensörlerinin kalibrasyonu ve doğru hacim raporlama birimleri seçimi yapılmasına izin verir. Magee Scientific Model AE33 Atelometre, modern ve okunabilirliği üst seviyede arayüz sunar.

Azaltılmış operatör hatası olasılığı ile hava akımı doğrulama için tutarlı bir ölçüm prosedürü sağlar.

Magee AE-33 belirlenmiş prosedürlerle doğru sıcaklık ve basınç koşullarında ölçümü alınan değerlerin rapor edilmesini sağlar. 

Üretici için -> bu linki tıklayınız.

Diğer Magee Scientific çevre hava analiz ekipmanları için -> bu linki tıklayınız.

İlave bilgi için aşağıdaki form ile bize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Medibim Biyomedikal Metroloji
info@medibim.com.tr – 0212.438.2046 / 47


BİLGİ TALEP FORMU

 

Bir yanıt yazın

error: Content is protected !!