Tansiyon Aleti Kalibrasyonu

Tansiyon Aleti Kalibrasyonu

Yaşam koşullarını ciddi bir biçimde etkileyen yüksek tansiyon, atardamarlardaki kan basıncının artmasıyla oluşan kronik bir bulgudur. Oluşan bu basınç yüzünden kalp, normal ritminden daha fazla çalışır. Bu durum kalp kasının aşınmasına ve kalınlaşmasına sebep olarak, kalbin içerisinde bulunan ve kan tarafından doldurulan odacıkların hacmini azaltarak farklı hastalıklara yol açabilir.

Tansiyon Aleti
Yüksek tansiyon; kalp yetmezliği, kalp krizi (miyokardiyal enfarktüs), inme (iskemik beyin damar hastalığı), aortik anevrizma, böbrek hastalıkları gibi yaşamı olumsuz etkileyebilecek birçok hastalığa neden olabilir.
Tansiyon hastalarının yaşam koşullarını normal seviyede tutmak için dikkate alması gereken bazı konular vardır.

Bu sebeple tansiyon problemi yaşayan bir çok kişi, kan basıncı ölçümlerini, yani tansiyon ölçümlerini , kullanmış oldukları tansiyon (kan basıncı) ölçüm cihazlarını günl içinde belli rutin zamanlarda muntazam bir şekilde yaptırmaları gerekir.

Tansiyon ölçümleri bilekten ve koldan yapılabilmektedir. Bilekten ölçümlerde zaman zaman tansiyon aletinin doğru pozisyonda tutulması bir takım ölçümlere dair problemler oluşturabiliyorken, koldan ölçümlerde daha sağlıklı ölçümler yapılabilmektedir. Bu sebeple koldan ölçüm yapan tansiyon aletleri, kalp seviyesinde ölçüme daha fazla imkan vereceğinden, bu tip tansiyon ölçüm aletleri önerilir.

Ancak, bilindiği üzere, günümüzde teknolojinin her alanda olduğu gibi sağlık alanında sıkça kullanılıyor olması, kullanılan teknolojilere de güven hassasiyetini beraberinde getiriyor.

Bu sebeple Tansiyon Aleti kalibrasyonu, yani doğru ölçüm yapıyor olduğundan emin olmak oldukça önemlidir.
Eğer tansiyon aletinizin doğru ölçüm yaptığında şüphe duyuyorsanız, doğrulamas, testi ve kalibrasyonu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Tansiyon aletlerinizi gönderin, doğru ölçüm yapıp yapmadığını test edelim.

Tansiyon aletlerinizin test ve kalibrasyonu için lütfen fiyat alınız. 0212.4382046.

Ayrıca doğru ölçüm yaptığından emin olduğunuz bir tansiyon aleti de almak isteyebilirsiniz.

Kalibrasyonu yapılmış ve testten geçirilmiş tansiyon aleti almak istiyorsanız lütfen -> 0212.4382046 …

Kalibrasyonu yapılmış Tansiyon Aleti satın almak isterseniz bu linkten alım yapabilirsiniz. -> Kalibrasyonlu Tansiyon Aleti Satın alın.

Tansiyon Aleti Kalibratörü için bu linki ziyaret ediniz. -> Tansiyon Aleti Kalibratörü

Bir cevap yazın